Wyjeżdżasz na wakacje? Zaopatrz się w ubezpieczenie turystyczne!

Wielu z nas może pozwolić sobie na częstsze i bardziej ekskluzywne wyjazdy na wakacje, na które przeznaczamy coraz większe sumy pieniędzy. Planując wypoczynek należy pamiętać, aby przed wyjazdem, niezależnie od tego jaki kierunek destynacji wybierzemy, wykupić odpowiedni, dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb pakiet ubezpieczenia, który zagwarantuje nam spokojny i bezpieczny pobyt. W jakie miejsca Polacy udają się najczęściej?

Według raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki najchętniej wybieranymi miejscami wakacyjnego szaleństwa przez tysiące Polaków są: Grecja, Turcja, Egipt, Włochy, Chorwacja i Hiszpania. Coraz rzadziej decydujemy się na wyjazd do egzotycznego Egiptu czy słonecznej Bułgarii. Wyjeżdżając na błogi, beztroski odpoczynek z pewnością warto zaopatrzyć się w chociażby podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Jakie korzyści płyną z jego posiadania?

Kiedy powinniśmy skorzystać z polisy ubezpieczenia turystycznego? Odpowiedź brzmi: zawsze, kiedy wybieramy się w podróż poza granice RP, niezależnie od tego, czy jest to dwudniowy wyjazd czy trzytygodniowe wakacje w tropikach. Naturalnie, ochroną polisy turystycznej objęci jesteśmy także w kraju, kiedy planujemy wyjazd w góry, nad morze czy jezioro. Uszkodzenia ciała, w tym złamania, skręcenia, zwichnięcia, różnego rodzaju choroby, kradzieże bagażu, sprzętu, a także konsekwencje szkód nieumyślnie przez nas spowodowanych – to właśnie przed tego typu sytuacjami chronią standardowe pakiety ubezpieczenia turystycznego.

Bardzo istotną kwestią jest fakt, że to klient samodzielnie wybiera zakres ubezpieczenia podróżnego, który chce wykupić. Oferta ubezpieczeń turystycznych jest niezwykle urozmaicona, dlatego klienci bez najmniejszego problemu mogą wybrać najbardziej interesujący ich rodzaj ochrony. Do wyboru jest między innymi:

 • ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW),

 • ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej,
 • ubezpieczenie utraty bagażu,
 • ubezpieczenie utraty sprzętu sportowego,
 • koszty odwołania imprezy turystycznej,
 • koszty odwołania noclegu,
 • koszty anulowania biletu,
 • ryzyko uprawiania sportów (zarówno amatorsko, jak i wyczynowo),
 • ryzyko wykonywania pracy,
 • bierne uczestnictwo w aktach terroru,
 • ryzyko zaostrzenia chorób przewlekłych

Polisa ubezpieczenia turystycznego chroni nie tylko przed nieprzyjemnymi następstwami różnego rodzaju niepożądanych sytuacji losowych, ale przede wszystkim gwarantuje nam bezpieczny, spokojny i pozbawiony troski wypoczynek. Warto nadmienić, że na wykupienie tego typu polisy przeznaczamy relatywnie bardzo mały nakład finansowy, który natomiast zabezpiecza przed naprawdę potencjalnie wysokimi kosztami np. leczenia czy ratownictwa.

Czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie turystyczne? Polisa dopasowana jest do naszych indywidualnych potrzeb, celu oraz charakteru podróży. Jest atrakcyjna cenowo i zapewnia niezbędny komfort w trakcie naszego całego pobytu. Polisę taką można zakupić w serwisie www.multitu.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>