Dlaczego warto korzystać z usług pośredników ubezpieczeniowych… słów kilka.

Konkurencja na rynku towarzystw ubezpieczeniowych z roku na rok jest coraz większa. Co jakiś czas pojawiają się nowe towarzystwa oferujące „atrakcyjne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju” warunki, których z pewnością nie doświadczymy w żadnej innej firmie. Niezwykle rozbudowana i stale powiększająca się oferta świadczeń z zakresu ochrony życia, zdrowia i mienia powoduje, że przeciętnemu Kowalskiemu coraz trudniej jest się odnaleźć w gąszczu bogatych ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, chcąc spełnić wygórowane wymagania współczesnego rynku ubezpieczeniowego i ułatwić potencjalnym usługobiorcom korzystanie z rozmaitych świadczeń ochronnych, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy pośredników ubezpieczeniowych, którzy w swojej ofercie mają ponad dwadzieścia średnich i dużych towarzystw zapewniających ochronę zdrowia, życia, mienia oraz własności intelektualnej – do takich pośredników zalicza się także multitu.pl.

Decydując się na korzystanie z usług pośredników ubezpieczeniowych, zdecydowanie największą zaletą jest możliwość porównania najbardziej atrakcyjnych ofert, aktualnie występujących na rynku. Szeroki wybór wśród propozycji, daje gwarancję selekcji najbardziej odpowiadającego Nam pakietu ochronnego, perfekcyjnie dostosowanego do Naszych indywidualnych potrzeb. Bardzo często, kluczową rolę przy wyborze określonego pakietu ochronnego odgrywają takie elementy jak:

  • cena
  • zakres ubezpieczenia
  • jakość serwisu likwidującego szkody
  • opinia o danym towarzystwie ubezpieczeniowym

Pośrednicy usług ubezpieczeniowych dają możliwość prostego i szybkiego porównania wszystkich wyżej wymienionych elementów bez wychodzenia z domu. Korzystając z ich usług z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Poza ceną, w większości przypadków, to opinia o konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym ma decydujący wpływ na to, z jaką firmą się zwiążemy. Nieposzlakowana opinia jest gwarantem profesjonalnej i rzetelnej obsługi, niezbędnej w sytuacjach skrajnie kryzysowych, szczególnie w tych, związanych z wypadkami komunikacyjnymi.

Powyższa tabela przedstawia liczbę skarg złożonych na poszczególne TU przypadających na 1 proc. udziału w rynku. Do jakich wniosków prowadzi? Możemy w prosty i nieskomplikowany sposób dowiedzieć się, które TU są najbardziej „obleganymi” towarzystwami pod względem skarg składanych przez klientów. Na co najczęściej skarżą się klienci? – za niskie odszkodowania, nieprawidłowości przy zwrocie kosztów za wynajem samochodu zastępczego oraz niejasne zasady naliczania i przyznawania funduszy przy szkodach całkowitych. Jak widać, zażalenia skupiają się wokół najbardziej fundamentalnych kwestii o które nie powinniśmy się w ogóle martwić mając wykupiony określony pakiet ubezpieczeniowy w konkretnym TU. Czy jest to wina poszczególnych osób pracujących w firmie, czy może systemu realizowanego przez TU? Tego z pewnością powinniśmy się  dowiedzieć przed podpisaniem umowy z świadczeniodawcą.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>