Ubezpieczenia na życie. Czy warto w nie inwestować?

Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach, niezwykle niepewnych i nieprzewidywalnych, w których podstawową formą zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu własnego życia i życia bliskich nam osób, jest podjęcie się ubezpieczenia własnego życia. Współcześnie, niezliczona liczba agencji ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne warunki ochrony naszego życia i zdrowia. Czym tak naprawdę jest ubezpieczenie na życie? Jakie są jego rodzaje? Czy w ogóle warto w nie inwestować? Kiedy i komu może się ono przydać?

 

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia na życie, otrzymujemy gwarancję ochrony naszego życia i zdrowia, która polega na finansowym zabezpieczeniu osoby objętej ubezpieczeniem oraz osób jej najbliższych, przed niekorzystnymi zdarzeniami losowymi, które mogą się jej przydarzyć (np. wypadek czy śmierć). Cechą charakterystyczną, wyróżniającą ubezpieczenie na życie na tle pozostałych ubezpieczeń jest fakt, że przedmiotem ubezpieczenia jest długość trwania życia ubezpieczonego, a nie żadna rzecz materialna. Najprostszym podziałem ubezpieczeń na życie jest ich podział ze względu na konstrukcję ubezpieczenia. Tutaj wyróżnić możemy: ubezpieczenia czyste (w tym wariancie opłacana składka jest uśredniona, ubezpieczony nie może korzystać ze zgromadzonych środków) oraz ubezpieczenia mieszane (spełniają również rolę oszczędnościową, a osoba ubezpieczona może korzystać ze środków zgromadzonych na koncie. Takie możliwości daje np. ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym). Kolejną klasyfikacją ubezpieczeń są: ubezpieczenia indywidualne (dla pojedynczych jednostek) oraz grupowe (dla większej ilości osób, grup). Analizując informacje przedstawione przez nadzór ubezpieczeniowy w Polsce, sklasyfikować należy następujące typy ubezpieczeń:

  • ubezpieczenia na życie (zawiera wszystkie wymienione poniżej)

  • ubezpieczenia posagowe i zabezpieczenie dzieci (ubezpieczenie na życie i dożycie)

  • ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym

  • ubezpieczenia rentowe

  • ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe

Najczęściej występującymi wariantami ubezpieczeniowymi na rynku w Polsce są ubezpieczenia ochronne, które dzielą się na: terminowe ubezpieczenia na życie, bezterminowe ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenia ochronno – oszczędnościowe: na życie i dożycie. W naszym artykule uwagę skupimy na dwóch typach ubezpieczeń ochronnych: terminowym oraz bezterminowym.

Model terminowego ubezpieczenia charakteryzuje się ochroną życia i zdrowia ubezpieczonego w okresie trwania ubezpieczenia. Umowa zawierana jest na określony w umowie czas. Świadczenia wypłacane są w konkretnych przypadkach: np. śmierć, choroba osoby ubezpieczonej lub w momencie wypadku, który miał miejsce w trakcie trwania okresu ochronnego. Z chwilą, gdy ubezpieczony przeżyje (przekroczy) obowiązujący okres ochrony, nie przysługuje mu żadne świadczenie pieniężne. Ubezpieczeniem terminowym mogą być objęci zarówno klienci indywidualni jak i grupowi.

Wariant bezterminowego ubezpieczenia gwarantuje 100% wypłaty świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Jedynym obostrzeniem jest fakt, iż ubezpieczony nie może przekroczyć 100 roku życia. Wówczas świadczenia nie zostaną wypłacone w ogóle. Istnieje możliwość poszerzenia warunków ochrony życia i zdrowia w wariancie bezterminowego ubezpieczenia życia, poprzez zakup dodatkowych umów (np. ubezpieczenie NNW lub ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy).

Funkcjonując w płynnej, nacechowanej nieprzewidywalnością rzeczywistości, w której sami musimy zadbać o spokój i bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, pomysł wykupienia polisy ubezpieczeniowej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania, będzie indywidualnie dopasowana do naszych potrzeb i zapewni nam bezpieczne jutro wydaje się być rozwiązaniem rozsądnym, na którym nie warto oszczędzać.

Zapraszamy do zamówienia oferty ubezpieczenia na życie. Można skorzystać z formularza na stronie www.multitu.pl lub napisać do nas na adres zycie@multitu.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>