Ubezpieczenia dla firm – czyli na co możesz liczyć gdy mienie twojego przedsiębiorstwa zostało skradzione.

Ubezpieczając firmę możemy uchronić należące do niej mienie przed różnymi czynnikami. Jak powszechnie wiadomo da się ubezpieczyć prawie wszystko, od budynku, mienia pracownika, środków obrotowych, po wyposażenie biura i sprzęt elektroniczny.

Wysokość ubezpieczenia szacuje klient, który nie powinien zawyżać ani zaniżać wartości mienia, ponieważ odpowiada on później za błędne oszacowanie jego wartości. Pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć wszelkie mienie firmowe, czyli: nieruchomości, ruchomości oraz aktywa pieniężne. Nie zapominajmy o tym, by ubezpieczyć nie tylko mienie należące bezpośrednio do firmy, ale również to, które wynajmujemy, dzierżawimy lub otrzymaliśmy w celu wykonania zlecenia czy sprzedaży. Często pomijaną kwestią jest ubezpieczenie nakładów inwestycyjnych, które ponieśliśmy remontując czy adaptując do potrzeb swojej firmy np. pomieszczenia biurowe.                                                                                                                                                         Dbając o dobytek naszych pracowników – również je możemy chronić odpowiednią polisą. Podobnie  pieniądze – znajdujące się zarówno w siedzibie formy, jak i poza nią. Dotyczy to również aktywów obrotowych, w które wliczamy m.in.: produkty i półprodukty, surowce użyte do ich wytworzenia oraz opakowania czy części zamienne..

Wyróżniamy trzy systemy określające sumę takiego ubezpieczenia.

system ubezpieczenia na sumy stałe – stosowany przy ubezpieczeniach od ognia i innych zdarzeniach dotyczących wszystkich środków trwałych.

system ubezpieczenia na sumy zmienne – stosowany, gdy wartość mienia ulega znacznym  wahaniom np. środki przedsiębiorstwa

system ubezpieczenia na pierwsze ryzyko – stosowany przy kradzieżach ruchomości, od ognia oraz innych zdarzeń dotyczących jednego zdarzenia.

Ubezpieczenie mienia

Oczywiście istnieją inne rodzaje ubezpieczeń, jednak nie są tak efektywne jak ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Można rozbić taki kompleksowy pakiet na osobne ubezpieczenia chroniące nasze mienie przed pożarem, kradzieżą, a nawet zejściem lawiny czy katastrofą lotniczą. My jednak zachęcamy do wykupienia tzw. opcji „all risks”. Jest ona korzystniejsza chociażby z tego względu, że przenosi na ubezpieczyciela obowiązek udowodnienia, że zaistniałe nagłe zdarzenie losowe powstało na skutek sytuacji nieobjętej polisą. Wyższą składkę  rekompensuje szeroko ochrona, którą daje pakiet „all risks”. Warto zainwestować w takie ubezpieczenie przede wszystkim w kontekście wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego – ruchomego i stacjonarnego. Rekompensata finansowa zostanie nam wypłacona także wtedy, gdy sprzęt będzie niewłaściwie użytkowany lub straty spowoduje złe napięcie w instalacji elektrycznej. Co bardzo istotne – zabezpieczamy się w ten sposób również przed kosztami związanymi z odtworzeniem utraconych danych.

Gdy ustalimy już rodzaj i zakres preferowanej przez nas usługi, pozostaje tylko wybór odpowiedniego zakładu ubezpieczeń. Pomoże w tym porównywarka ubezpieczeń Multitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>