OC pieszego jak OC komunikacyjne obowiązkowe?

Zgodnie z zamysłem naszych posłów nie będzie możliwości chodzenia po zmierzchu, po drogach bez odblasku, tam gdzie nie ma chodnika.Sejm własnie odrzucił poprawki Senatu, które znosiły obowiązek noszenia odblasków.

Cichą konsekwencją nowego prawa może być… obowiązkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym każdego Polaka.  Ma ono działać tak samo jak OC posiadacza pojazdu – być obowiązkowe. Jeśli pieszy będzie sprawcą wypadku (np. nie będzie miał odblasków), odszkodowanie zostanie wypłacone z obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. Obecnie roczny koszt ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, w przypadku zakupu samodzielnego ubezpieczenia, zależnie od sumy ubezpieczenia waha się od 30-40 do kilkuset złotych. Można przypuszczać, że powszechność ubezpieczenia oraz ograniczony do minimum zakres spowodują spadek cen.

Część parlamentarzystów rozważa zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Czy Waszym zdaniem obowiązkowe OC w życiu prywatnym dla każdego Polaka to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>