Home assistance – wiele możliwości

Ubezpieczenie kupujemy po to, aby uchronić się przed nieszczęściami. Tymczasem najczęściej kończy się na tym, że otrzymujemy odszkodowanie lecz z problemem i tak zostajemy sami. Ubezpieczenie może odtworzyć to, co zostało zniszczone. Wystarczy mieć pakiet assistance, nie musimy wtedy niczym się przejmować – zazwyczaj wystarczy jeden telefon.

Home assistance to ważny i najczęściej niedrogi dodatek do ubezpieczenia domu lub mieszkania niosący za sobą wiele możliwości uzyskania pomocy i ułatwienia sobie życia. Poznajmy go bliżej.

Radzenie sobie ze szkodą

Czasem życie stawia nas w sytuacji podbramkowej, pęka rura czy wylewa pralka, wszystko robi się mokre. Oczywiście, dobrze mieć ubezpieczenie, zadzwonimy, przyjedzie rzeczoznawca i chwilę później odszkodowanie będzie już na naszym koncie. Jednak stojąc po kostki w wodzie zamieniamy się w panikujący kłębek nerwów, trzeba wezwać fachowca, próbować tamować tę powódź, a może najpierw ostrzec sąsiadów z dołu? Albo ratować pudełka z dokumentami czy komputer, które stoją w salonie zanim dosięgnie je woda. „Właściwie czy moje ubezpieczenie obejmuje OC w życiu prywatnym czy będę musiał zapłacić sąsiadom?” – zaczynamy się zastanawiać, a potok wzbiera i zaczyna wylewać się z łazienki. Zanim zdążymy wyłączyć wodę kilka razy pomyśleliśmy, że trzeba będzie kupić nową wykładzinę do przedpokoju bo tą na pewno teraz dopadnie przykry zapach oraz zastanowić się, gdzie mamy numer do pana Zenka, hydraulika. No i kto to posprząta, kiedy, jak… Nie mamy czasu, siły ani nerwów do takich rzeczy. Pan Zenek nie odbiera, no i co nam po odszkodowaniu, kiedy trzeba zbierać wodę no i koniecznie naprawić awarię – jak tu znaleźć fachowca w kryzysowej sytuacji, gdy musimy radzić sobie z domową powodzią?

By dobrze korzystać, dobrze wybierz

Z pakietem assistance sprawa jest prosta. Gdy dzieje się coś złego dzwonimy pod jeden awaryjny numer i informujemy ubezpieczyciela o tym, że potrzebujemy pomocy. Możemy liczyć na natychmiastową interwencję fachowca, nie musimy tracić czasu na szukanie numeru, telefony, albo co gorsza siedzenie przed komputerem i szukanie jakiegokolwiek hydraulika, gdy woda podbija coraz to nowe tereny w mieszkaniu. Nie musimy się martwić tym, że hydraulik wiedząc, w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, nie pozostawi suchej nitki na naszym portfelu – pomoc fachowca ubezpieczalnia zapewni nam za darmo, w ramach home assistance. Co więcej, często możemy również liczyć na pomoc w uprzątnięciu miejsca szkody.

Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszych wyborów. W multitu.pl pomagamy dobrze wybrać, pozwalając na personalizację oraz szczegółowe porównania ofert ubezpieczycieli. Jak to zrobić?

  • Sprawdź, czy możesz dostać assistance za darmo. Porównuj ceny dopiero wtedy, gdy zaznaczysz interesujące Cię składniki ubezpieczenia. Obserwuj zmiany ceny przy konkretnej ofercie, kiedy ją personalizujesz – niektóre elementy mogą okazać się drogie ale niepotrzebne, inne zaś możesz otrzymać gratis. Od Ciebie zależy, czy wejdą w skład Twojego ubezpieczenia oraz jaka będzie jego ostateczna cena.
  • Zawsze porównuj szczegóły ofert. Pamiętaj, że cena to nie wszystko. Ważniejszy jest zakres ubezpieczenia. W życiu nie kupujesz wybrakowanych produktów tylko dlatego, że są odrobinę tańsze – więc dlaczego miałbyś tak robić z ubezpieczeniami? Przyjrzyj im się z bliska i sprawdź, czy są warte swojej ceny. Dodaj oferty do porównania i poznaj prostotę i wygodę tabelarycznych zestawień na multitu.pl.
  • Dowiedź się, jak działa pomoc assistance. Sprawdź, jak często możesz uzyskać dany rodzaj pomocy, czy istnieje kwota minimalna, od której zaczyna się możliwość jej otrzymania, czy możesz spodziewać się udziału własnego lub ograniczeń czasowych?
  • Poznaj tylko to, co interesuje Ciebie. Na home assistance składać się może bardzo dużo możliwości. Przestudiowanie ich wszystkich zajęłoby nam za dużo czasu. Odnajdź w porównaniu na multitu tylko te  pozycje, którymi jesteś zainteresowany i porównaj ich zasady działania w różnych ofertach. Home assistance nie kosztuje wiele! Dlatego inne jego składowe traktuj jak dodatkowy bonus, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.
  • Wybierz OC w życiu prywatnym. Skorzystaj z możliwości, jakie daje multitu.pl, dla swojej wygody wybierz assistance, ale pamiętaj, że chroni on tylko Ciebie i Twoich najbliższych. Jeśli zalejesz sąsiadów, warto mieć OC i nie wykładać z własnej kieszeni. Przekonaj się, że to niewielki koszt! Jeśli masz dzieci, wnuki a może psa pomyśl o szkodach, które one mogą niechcący wyrządzić – sprawdź, czy nie ma ich pośród wyłączeń. Zdecyduj się na ofertę, która chroni Cię od takich ryzyk – dodając uprzednio te najciekawsze do porównania.
  • Dokonaj zakupu przez internet! Dzięki multitu.pl możesz nie tylko znaleźć i porównać ale też zakupić polisę on-line. Zrób to! Sprawdzisz, jak proste i przyjemne mogą być ubezpieczenia.

Rozwiązuj problemy, bezszkodowo

Główną zaletą ubezpieczenia assistance jest fakt, że możemy z niego korzystać również wtedy, gdy nie wydarzyła się żadna szkoda. Jeśli potrzebujemy pomocy w sprawach przyjemnych – powiedzmy wyjeżdżamy na wakacje, ubezpieczyliśmy podróż, ale wiemy, że dziadkowie nie są w stanie zajmować się naszymi dziećmi cały czas. Wyobraźmy sobie teraz, że dzięki home assistance my odpoczywamy bez stresów, że za bardzo obciążamy rodzinę – zawsze może przybyć opiekunka, wystarczy telefon do ubezpieczalni. Żadnych problemów, warto o tym wiedzieć.

Nie wahaj się, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem pakietu assistance, skorzystaj z niego i przetestuj go w praktyce. Zastanów się, co czeka Cię w najbliższych tygodniach – może musisz przewieźć jakieś rzeczy? Zamiast ponosić dodatkowe koszty lub zajmować się wszystkim samemu sprawdź, na jaką pomoc możesz liczyć i zamów ją. Dokonasz małej oszczędności, ułatwisz sobie życie no i sprawdzisz, czy ubezpieczenia naprawdę są takie proste, jak zapewniamy. Dobrze jest zrobić taki eksperyment bez stresów, gdy nie spotyka nas nic złego. To będzie cenne i przyjemne doświadczenie!

Komfortowo w nieszczęściu

Nikt z nas nie chce myśleć o tak skrajnych sytuacjach, jak spłonięcie lub zawalenie się domu. Dlatego nikt z nas nigdy nie jest w pełni gotów na taką sytuację. Home assistance nie jest alternatywą dla odszkodowania, jest jego idealnym dopełnieniem, wsparciem, na które możesz liczyć od ręki, na jeden telefon – bez szukania fachowców i fatygowania przyjaciół, bez zbędnych nerwów i oczekiwania na wypłatę odszkodowania. To realna pomoc, której nie musisz aranżować. Wybierz ją dobrze i skorzystaj. Niedługo opowiemy, jak uzyskac pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>