Zakres świadczeń zależy od ubezpieczonego

Czy po przejściu huraganu można spokojnie leżeć i czekać, aż w domu znów pojawi się porządek i wszystko zacznie działać? Tak, nie musimy mieć służby ani szukać ekipy fachowców, sprzątaczek i wykończeniowców. Wystarczy dobre ubezpieczenie i jeden telefon.

Zadaliśmy niedawno na facebooku w formie ankiety proste pytanie:

Co Waszym zdaniem lepiej rozwiąże problem objęty ubezpieczeniem domu?

Wyniki były mniej więcej takie, jak oczekiwaliśmy, ponieważ bardzo zbliżone do podejścia naszych klientów. Wciąż bardziej przemawia do nas likwidacja szkody w postaci wypłaty odszkodowania niż wizyta fachowców i fizyczne naprawienie stanu rzeczy.

Skąd takie proporcje oddanych głosów? Czy wynika to z tego, że nie ufamy polskim fachowcom lub swojej ubezpieczalni? Jest nam łatwiej zmierzyć coś wyrażonego w pieniądzu? Wolimy otrzymać gotówkę i samemu zadecydować w jaki sposób i kiedy rozwiążemy powstały problem? Może nie mamy pojęcia o ubezpieczeniach i nie wiemy, co może się kryć wewnątrz naszej polisy oraz na jaką pomoc i kiedy możemy liczyć? A może to nasza wina, ponieważ konstruując to pytanie daliśmy tylko dwie opcje odpowiedzi?…

Ku naszemu zdziwieniu pod ankietą znalazł się bardzo mądry komentarz, który zrobił na nas ogromne wrażenie – chociaż nie ukrywamy, że chcielibyśmy, aby taki sposób myślenia był normą w naszym społeczeństwie i nie tylko.

Pan Adam zwrócił uwagę na fakt, że najważniejszy jest zakres świadczeń wynikający z Ogólnych Warunków. Rzeczywiście, to od elementów naszej polisy i zasad jej działania, które znajdujemy w OWU. I choć wydaje się to być oczywistością, wielu Polaków wciąż bez głębszego zastanowienia kupuje ubezpieczenie jako coś, co zagwarantuje im jakieś pieniądze w razie szkody. A wszystko zależy od nas! Bo chociaż owszem, rozwiązanie problemu leży po stronie zakresu świadczeń, to do nas należy ich wybór – przed wystawieniem polisy zapoznajemy się z tym, jakie zdarzenia objęte są ubezpieczeniem, wybieramy interesujący nas wariant i w momencie, gdy potrzebujemy ubezpieczenia, ono pomaga nam właśnie tak, jak tego chcieliśmy. Zapoznanie się ze wszystkimi warunkami nie jest czasochłonne i męczące, jeśli skorzystamy z porównywarki. Przystępne tabelki stworzone właśnie dla nas już czekają na multitu.pl.

Co oprócz odszkodowania mogłoby zapewnić nam dobre ubezpieczenie? Pomoc w opiece nad dziećmi, zakupach, przygotowaniu imprezy? Naprawę usterek, sprzętu elektronicznego, interwencję w przypadku braku dostępu do internetu? Poradę prawnika lub lekarza? Przechowanie albo transport mienia? Brzmi jak bajka? Nie powinno. Większość z wymienionych teraz potrzeb to świadczenia, jakie obejmuje pakiet assistance w zwyczajnym ubezpieczeniu domu lub mieszkania.
Wystarczy wejść na multitu.pl aby znaleźć, spersonalizować i porównać oferty ubezpieczeń. A po wyborze najlepszej dla siebie polisy, zakupić ją 100% on-line, w jednym miejscu.

komentarze

  1. Dokładnie. Ubezpieczenia dobrowolne mają to do siebie, że zakres zdarzeń, które obejmują, u każdego ubezpieczyciela jest inny. Niestety, nie dla każdego, kto z ubezpieczeń korzysta, jest on jasny i zrozumiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>