Bezpieczne wrześniowe wakacje

We wrześniu dzieciaki idą do szkoły. A studenci? Niektórzy dopiero zaczynają snuć swoje wakacyjne plany. W wielu miejscach jest już taniej, na pewno również mniej tłoczno. Po dwóch miesiącach pracy sezonowej czas wybierać się na zasłużony odpoczynek lub odrobinę szaleństwa. Cokolwiek wybieracie, warto zadbać o ubezpieczenie.

Wiadomo, że studenci są mistrzami oszczędzania, więc jeśli nie czeka ich udział w „kampanii wrześniowej”, chętnie decydują się na jakiś większy wypad właśnie w ostatnim miesiącu wakacji akademickich. W wielu miejscowościach ceny spadają z powrotem do posezonowych, co oznacza mniejsze wydatki lub większy budżet na dobrą zabawę. Wraz z powrotem dzieci do szkoły ulatnia się atmosfera rodzinnych wakacji. Znikają też kolonie – w najgorszym wypadku można natknąć się na biwak integracyjny gimnazjalistów. Poza tym, również ze względu na przewidywalnie gorszą pogodę oraz koniec czasu urlopów, w polskich miejscowościach robi się znacznie luźniej, zaczyna królować nocne życie i studencka zabawa, plaże nie są już przeludnione, deptaki i restauracje przestają być wypchane rodzinkami po brzegi, a z górskich szlaków wreszcie znikają sznury turystów-amatorów górskich szlaków. Nawet jeśli ma się egzamin lub dwa do poprawki aż żal nie skorzystać i się nie wyrwać. Koniecznie należy pamiętać o ubezpieczeniu. Tak, wrzesień to zdecydowanie miesiąc studentów! A że składki za ubezpieczenia podróżne są niewysokie, jeśli dobierzemy ochronę odpowiednio, możemy małym kosztem ustrzec się przed wydaniem wszystkich zarobionych w wakacje pieniędzy np. na akcję ratowniczą oraz zadbać o komfort w przypadku jakichkolwiek tarapatów z dala od domu.

Jeśli wybieracie się w góry, zamierzacie zapuścić się w zupełnie obce regiony, uprawiać ekstremalne lub całkiem zwyczajne sporty albo jedziecie pracować – zawsze jesteście narażeni na jakieś ryzyko. Możecie się rozchorować, zrobić sobie krzywdę podczas aktywności fizycznej albo zwyczajnie pilnie potrzebować różnego rodzaju pomocy. W takich wypadkach przydaje się posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, które całkowicie pokryje koszty leczenia, akcji ratowniczej bądź zapewni potrzebną pomoc. Gdyby podczas zwykłej wycieczki górskim szlakiem któryś z naszych przyjaciół spadł w jakieś trudno dostępne miejsce?… Nawet jeśli cudem nabawiłby się wyłącznie drobnego urazu, ktoś musiałby go stamtąd uratować. Wzywacie GOPR, przylatuje helikopter… A gdyby okazało się, że ktoś musi za to wszystko zapłacić? Bez wykupionej wcześniej polisy taka informacja może popsuć wakacje (i nie tylko wakacje) solidniej niż skręcenie stawu, otarcia i kilka stłuczeń. Jak się ustrzec przed takim nieszczęściem?

Tak może wyglądać na multitu.pl przykładowa oferta ubezpieczenia o zakresie terytorialnym obejmującym cały świat na kilkanaście dni dla kilku osób. Gdy określimy liczbę i wiek wybierających się na tę wyprawę, miejsce przeznaczenia i terminy, przychodzi czas na wybór konkretnej oferty i jej zawartości.

Jeśli wybieracie się w tym roku jeszcze na wakacje lub jakąś eskapadę – mamy dla Was kilka cennych tipów dotyczących wyboru ubezpieczenia. Jeśli nigdzie nie jedziecie, bo musicie się uczyć – poczytajcie na przyszły rok. To przyjemniejsze od sprzątania, jeśli już koniecznie musicie odwlekać naukę w czasie ;)


※ Użyj porównywarki. Dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze wtedy, gdy pakujesz się w pośpiechu i masz mało czasu z dopięciem wyjazdu. Najlepsze oferty znajdziesz o dogodnej dla siebie porze dnia, spersonalizujesz je i porównasz bez ruszania się z domu. Jeśli zdecydujesz się na multitu.pl, nie tylko otrzymasz oferty różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu, ale i będziesz mógł je w tym miejscu kupić. To podstawowa rada pasująca do każdego rodzaju ubezpieczenia! Bo przecież spontanicznie nie znaczy lekkomyślnie.

※ Sam wybierz produkty, które mają wchodzić w skład Twojego ubezpieczenia. Podstawowym jest zawsze KL czyli koszty leczenia. Kolejne to znane nam z ubezpieczeń komunikacyjnych NNW czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz OC czyli odpowiedzialność cywilna – tylko oba tutaj w wersji podróżnej. W przeciwieństwie do ubezpieczeń pojazdów, w przypadku podróży nie ma żadnego obowiązku ani narzuconych priorytetów. Jeśli jesteśmy pewni, że nie narozrabiamy, możemy z OC zrezygnować. Warto się zastanowić, czy istnieje ryzyko, że w ogóle na wczasy nie pojedziemy – może nie potrzebujemy ochrony przed odwołaniem wyjazdu, bo wyłącznie sama koncepcja podróży może ulec zmianie? Jeśli nie do końca przemyśleliśmy wybór środków transportu, bardziej przyda się rezygnacja z biletu. Podobnie z bagażem, jeśli nie zabieramy nic cennego, nie musimy go ubezpieczać, za to w wypadku drogiego sprzętu sportowego zatroszczmy się o to, by polisa go chroniła. Zastanów się chwilę, które propozycje ubezpieczycieli Cię interesują, a które nie i zaznaczając odpowiednie checkboxy zobacz na bieżąco zmiany ceny.

※ Zwróć uwagę nie tylko na cenę. Ubezpieczenia od tego samego zazwyczaj nie są identyczne, wszystko zależy od Ogólnych Warunków Ubezpieczeń określonych przez dane towarzystwo. Sprawdź, jakie zdarzenia i szkody są podstawą do wypłaty odszkodowania lub uzyskania pomocy. Zapoznaj się z minimalną wysokością szkody oraz górną granicą wysokości odszkodowania dla interesujących Cię problemów. Zobacz szczegóły wybranej przez siebie oferty klikając szczegóły oferty

…albo dodaj do porównania nawet pięć ofert i porównaj je między sobą – w końcu do tego służy porównywarka. Na multitu spotkasz naprawdę przyjazne, tabelaryczne zestawienia z ikonkami, dzięki czemu zrozumiesz szybko istotę danego ubezpieczenia!

※ Przestudiuj wyłączenia! Równie ważna jak wiedza, kiedy działa ubezpieczenie, jest świadomość, kiedy ono nie zadziała – do najczęstszych wyłączeń należą działania umyślne, szkody, które nastąpiły po spożyciu alkoholu oraz szkody będące skutkiem działań wojennych. Dwa pierwsze na pewno są ważne dla większości studentów – jednak zdecydowanie radzimy bawić się z głową, procenty przyjmować wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych i szaleć tak, żeby nikomu (w tym sobie) nie zrobić krzywdy. Jeśli wybieramy się w niebezpieczne regiony, gdzie mają miejsce zamieszki lub toczy się wojna, warto dokupić ubezpieczenie na wypadek wojny i terroryzmu.

※ Pamiętaj, że żadna polisa nie zwalnia z myślenia. Szanuj innych i spędź cudowne wakacje z przyjaciółmi. Wrzesień to w końcu najlepsza nagroda za trudy bycia studentem. Życzymy udanych, bezszkodowych wojaży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>