Wszędzie dobrze, ale w ubezpieczonym domu najlepiej

Po całym męczącym dniu pracy pragniemy tylko znaleźć się w domu. Wracając z długiej, nawet najwspanialszej podróży, odczuwamy ulgę kładąc się nareszcie we własnym łóżku. W domu czujemy się bezpiecznie.

…dopóki coś się nie wydarzy.

Często dopiero gdy jest już za późno, zastanawiamy się, jak mogliśmy czemuś zapobiec, zminimalizować skutki jakiegoś zdarzenia czy zapewnić sobie natychmiastową pomoc w trudnych chwilach. Zapominamy o tym, że mieszkając w bloku możemy zostać zalani przez sąsiada, że awarie instalacji elektrycznej mogą spowodować uszkodzenie sprzętu elektronicznego lub nawet pożar. Nie bierzemy pod uwagę faktu, że żyjemy na obszarach zagrożonych powodzią lub w niebezpiecznej dzielnicy pełnej młodocianych wandali, nie dopuszczamy do siebie myśli o nieszczęśliwym wypadku lub nie zdajemy sobie sprawy, że widoczny przez okno 42” telewizor czy nawet gankowy maszkaron mogą paść łupem zuchwałego włamywacza.

Polak mądry przed szkodą

Często mimo świadomości zagrożenia albo chęci zminimalizowania ryzyka nie potrafimy sami znaleźć odpowiedniego sposobu ochrony dla naszego domu lub mieszkania. Gubimy się w gąszczu wielu możliwości, nie rozumiemy różnic między nimi albo… decydujemy się na polisę, która wcale nie chroni nas przed tym, na czym najbardziej powinno nam zależeć. I zupełnie o tym nie wiemy. Tak oto przezorny – choć rozsądny – pozostaje nieubezpieczony. Na szczęście brak wiedzy o ubezpieczeniach to już nie problem. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki, która w kilku prostych krokach poprowadzi nas do zakupu odpowiedniej polisy. Nie tylko pozwoli zestawić ze sobą wszystkie oferty ubezpieczycieli, nie tylko przejrzyście i zrozumiale przedstawi ich cechy i zasady działania, ale zada takie pytania, dzięki odpowiedziom na które zdefiniuje nasze potrzeby oraz pomoże dostosować je do naszych oczekiwań i możliwości. Taką porównywarką jest multitu.pl, to tu możesz zastanowić się, jakiej ochrony potrzebują Twój dom albo mieszkanie, wybrać najkorzystniejszą dla siebie, zakupić ją online i spać spokojnie (lub nie martwiąc się o dom wyjechać na wakacje).

Tymczasem na blogu podpowiadamy, jakie zagrożenia czyhająna nasze domy i mieszkania oraz jak się przed nimi chronić, jakiego rodzaju propozycje mają dla nas ubezpieczyciele i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>