Gdzie na wakacje w 2012 roku?

Sezon wakacyjny rozpoczyna się wraz z końcem czerwca, czyli zakończeniem roku szkolnego. Jednak dla większości z nas maj, czerwiec czy już bardziej jesienne – wrzesień i październik, są idealnym czasem na urlop. Jedni planują wakacje już zimą, inni wolą spontaniczne wyjazdy i oferty „last minute”. Od lat największym zainteresowaniem cieszą się wakacje w Turcji, Egipcie czy Tunezji. Te miejsca to gwarancja słonecznego urlopu, więc ich popularność nie dziwi, tym bardziej że i ceny wycieczek nie należą do najwyższych. W 2012 roku pojawiło się także wiele miejsc rzadziej w przeszłości odwiedzanych. Słoneczny Brzeg Bułgarii, Siofok – letnia stolica Węgier, Czarnogóra czy Madera –  każda z lokalizacji kusi niepowtarzalnym urokiem.

 

Euro 2012

Istnieje możliwość połączenia urlopu z pasją do sportu. W tym roku Euro, które rozpoczyna się 08.06 i trwa do 01.07, otwiera przed nami nowe możliwości. Niektóre biura turystyczne oferują wyjazdy na imprezy sportowe do Lwowa autokarem. Dla zagorzałych kibiców pójście na mecz w czasie urlopu brzmi wręcz idealnie. Jednak przeglądając internet, nie natrafimy na wiele takich ofert, a touroperatorzy nie wyszli z inicjatywą zorganizowania tygodniowych wakacji we Lwowie. A szkoda, była by to niezła gratka dla kibiców. Wynika z tego, że sprawy trzeba wziąć w swoje ręce, zarezerwować hotel, zorganizować transport i zabrać rodzinę na wymarzone wakacje.

 

Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Trzeba pamiętać, że wybór celu podróży to nie wszystko, piękne widoki bez wątpienia zachwycają jednak udane wakacje to również bezpieczne wakacje. Zawsze musimy pamiętać o sprawach organizacyjnych. Bardzo ważnym ubezpieczeniem jest tzw. „ubezpieczenie od rezygnacji”. Mamy możliwość zakupienia takiego ubezpieczenia wraz z wykupem wycieczki w biurze turystycznym, najczęściej koszt takiej polisy to 3% wartości imprezy turystycznej. Ubezpieczenie podróży zagranicznych jest niezbędne kiedy wybieramy się na wakacje poza granice naszego kraju, ochroni nas w momencie choroby czy wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>