Ludzie chodzą po wypadkach

Nie ma dnia bez wypadków – nie tylko tych drogowych, bo nieszczęście nietrudno także na chodniku czy posesji. Nie tylko zimą trzeba zmagać się z trudnościami, które czekają na nas np. w drodze do pracy. Oczywiście, śnieg czy lód nie ułatwiają nam zejścia po schodach czy przejścia przez ulicę, wiosna i lato także mają dla piechurów kilka niespodzianek. Pasy na przejściach dla pieszych potrafią być zdradliwie śliskie, szczególnie gdy pada deszcz. A kiedy pracownicy zieleni miejskiej koszą trawę nie powinniśmy zbliżać się do pieszo i samochodem, bo kamienie, które dostają się pod kosiarkę mogą „wystrzelić” w nogi lub karoserię auta. A potknięcia? Każdemu zdarzyło się zawadzić stopą o wystającą z chodnika płytę i upaść lub w ekwilibrystyczny sposób utrzymać równowagę, wykręcając sobie nieco kostki.

 

Nie tylko miasta są groźne, strzeż się…

… przyjaciół. Czujność u znajomych to podstawa! Wchodząc po schodach możemy przewrócić się o porozrzucane na naszej drodze dziecięce zabawki. Zarówno ból, jak i konsekwencje potrafią być o wiele większe niż potknięcie o płytkę chodnikową. Nie można wykluczyć złamania, którego rehabilitacja, leczenie są długie i kosztowne.

 

Odszkodowanie?

W takiej sytuacji nie powinniśmy liczyć na OC posesji przyjaciół z wielu względów. Po pierwsze mogą go najzwyczajniej nie posiadać po drugie musimy dostarczyć oświadczenie świadka i znajomych do towarzystwa ubezpieczeniowego. Z oświadczenia wynikać powinno że do wypadku doszło poprzez zaniedbanie właściciela posesji. To może wzbudzić konflikt, a tego mało kto chce. Dlatego warto pamiętać o ubezpieczeniu od nieszczęśliwych wypadków. NW chroni nas przed kosztami związanymi z leczeniem i rehabilitacją, a także ewentualnym konfliktem z przyjaciółmi. Jak i gdzie kupić polisę? Można chodzić od agenta do agenta i porównywać oferty. To jedno wyjście. Jest też jednak drugie – internet. Tu sprawnie wyszukamy polisę i ubezpieczymy się w 100% online na multitu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>