Wypadki… chodzą po ludziach

Nie ma dnia bez wypadku. Próżno już chyba szukać ludzi, którzy nie jeżdżą własnym autem lub nie korzystają z komunikacji miejskiej. Umiejętności kierowcy to między innymi doświadczenie, stan zdrowia czy szybkość reakcji, ale nawet mistrz kierownicy nie opanuje auta, w które ktoś po prostu wjedzie. Trudno też przewidzieć zachowanie zasłuchanego w dźwiękach z iPoda przechodnia, rozpędzonego rowerzysty czy psa przecinającego zebrę na czerwonym. Niestety większość z nas myśląc o wypadku czy stłuczce mówi sobie: „Mnie to nie dotyczy, jeżdżę dobrze, a kolizje są dla słabych”. Bez dodatkowej pary oczu i ważnej polisy OC lepiej nie poruszać się autem po mieście.

a

Podejdź do jazdy z dystansem, zachowaj odległość

Wszystko to sprawia, że drogowe szaleństwa warto zachować dla siebie. A jeśli obudził nas ból głowy, nienajlepsze samopoczucie, wstaliśmy lewą nogą lub przy śniadaniu czekały na nas złe wiadomości, to może lepiej zostawić auto i wybrać spacer, metro, tramwaj lub autobus. A nawet na pewno lepiej, bo skutków wypadku nigdy się nie przewidzi, a potrafią one być tragiczne.

a

Nie zawsze jest niegroźnie

Przypadek kobiety potrąconej ze skutkiem śmiertelnym na przejściu dla pieszych w Świdnicy to właśnie przykład tragicznego scenariusza wypadku. To jednocześnie, przy całej powadze sytuacji, przykład tego, jak ważną rolę odgrywa ubezpieczenie OC.  Sąd okręgowy przyznał rekordowe odszkodowanie dla rodziny zmarłej. Wyrok nakazuje ubezpieczycielowi operatora autobusu wypłacenie 650 tys. zł zadośćuczynienia w związku ze śmiercią osoby bliskiej oraz ponad 200 tys. zł odsetek i prawie 40 tys. zł zwrotu kosztów sądowych. Gdyby kierowca nie posiadał OC prawdopodobnie musiałby zapłacić zasądzone odszkodowanie z własnej kieszeni. Posiadając ubezpieczenie komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej nie musimy martwić się, że poniesiemy koszty za szkody wyrządzone naszym autem. OC pokrywa roszczenia osób poszkodowanych w wypadku, aż do 2,5 mln euro, zaś do 500 tys. euro na szkody w mieniu. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem zakupu takiego ubezpieczenia jest internet, bez wychodzenia z domu zabezpieczamy się przed ewentualnym wypadkiem spowodowanym z naszej winy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>