Uwaga! Remont na drodze

Jadąc do pracy nie zastanawiamy się nad czynnikami zewnętrznymi, które mogą spowodować uszkodzenie naszego samochodu. Po drodze natrafiamy na wiele niedogodności – wystający krawężnik czy dziura w drodze. Stojąc w korku możemy spotkać zaspanego kierowcę, który blokuje ruch, czy „zapomina” zahamować z należytą szybkością. W Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej zaskoczyć nas może budowa estakady. Tylko w tym przypadku refleks i czujność niekoniecznie uchronią nas przed szkodą, o czym było ostatnio głośno.

 

Co robić, gdy poplamią cię farbą?

Kierowcy, którzy ucierpieli w skutek nieudolnego malowania wiaduktu, mogą liczyć na pokrycie kosztów naprawy swoich samochodów. Poszkodowani muszą zgłosić się do głównego wykonawcy, który powinien posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Zobowiązany on jest do okazania poszkodowanym swojego ubezpieczenia OC. Kierowcy, których auta ucierpiały w zdarzeniu na ulicy Grunwaldzkiej, powinni wstrzymać się z naprawą aut na własną rękę i poczekać na decyzję ubezpieczyciela. Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej niestety nie jest obowiązkowe. Gdyby okazało się, że wykonawca był tak nierozważny i nie zabezpieczył się OC gospodarczym, pozostanie nam ubiegać się o zadośćuczynienie na drodze sądowej lub załatwić sprawę polubownie. Dwa ostatnie wyjścia mają skomplikowany proces i mogą być bardzo uciążliwe.

 

Powyższy przypadek pokazuje nam, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca może spokojnie kontynuować pracę, a ubezpieczyciel zajmie się likwidacją szkody oraz kompleksową obsługą poszkodowanych. Posiadanie takiego ubezpieczenia wydaje się być najlepszą receptą na zapewnienie firmie ochrony przed roszczeniami osób trzecich, bez względu na to czy wiąże ją z nimi umowa, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>