Strzeż się nie tylko na strzeżonym

Parkowanie to jedna z czynności, która sprawia problem wielu kierowcom. Podjeżdżając pod centrum handlowe lub kino martwimy się o wolne miejsca parkingowe, nie zastanawiamy się nad zagrożeniami ze strony innych kierowców. A sytuację, w której przyda nam się ubezpieczeniowe samochodowe nie bardzo można przewidzieć. Posiadacze większych samochodów typu Suv czy Jeep szukają miejsc nie tylko pustych, a także szerokich. Kierowcy większych aut chronią się przed stłuczkami w trudno dostępnych miejscach parkingu. Zdarzają się sytuacje, w których nasze auto bierze udział w kolizji, a my nie jesteśmy tego świadomi przebywając poza pojazdem. Sytuacje takie jak zarysowania czy urwane lusterka stają się codziennością na miejskich parkingach. Większość takich zdarzeń jest rejestrowana przez kamery z monitoringu i sprawcę można zidentyfikować. To bardzo ważne jeśli chcemy uzyskać odszkodowanie w ramach OC sprawcy kolizji.

 

Zasada ograniczonego zaufania

Do kolizji nierzadko dochodzi także na drogach parkingowych. Poniżej filmik przedstawiający bardzo dziwny wypadek na pętli prowadzącej do parkingu. Oglądając ten filmik, nam może być do śmiechu, ale osobom uczestniczącym w kolizji niekoniecznie. Żeby uniknąć sytuacji, w których nasz samochód jest narażony na uszkodzenie lub kolizję, powinniśmy przestrzegać pięciu zasad.

1. Parkować w miejscach, gdzie jest monitoring.

2. Nie parkować ukośnie na prostopadłych miejscach.

3. Nie parkować pod drzewami, kiedy jest wichura.

4. Nie parkować na rogu ulic.

5. Nie parkować na miejscach dla inwalidów, pod zakazem i w miejscach abonamentowych

 

Pamiętać o OC AC

Często, kiedy dochodzi do stłuczki na parkingu, osoby biorące w niej udział nie decydują się na wezwanie policji. Sprawca kolizji nie ponosi kosztów związanych z mandatem, jednak trzeba pamiętać, aby dopełnić wszystkich formalności związanych z opisaniem zajścia i podpisaniem przez obie strony. W innym wypadku ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Ludzie często z braku czasu zapominają o tak ważnych kwestiach jak wypełnienie karty wypadku czy ubezpieczenie samochodu, dlatego warto skorzystać z internetowych przeglądarek ubezpieczeniowych. Eksperci w szybkim czasie doradzą jakie ubezpieczenie OC i AC jest najbardziej odpowiednie dla nas. Wyszukanie AC OC w sieci to przede wszystkim oszczędność czasu i sił, które można z pewnością lepiej spożytkować niż chodząc na rozmowy od agenta do agenta ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>