Co ma lotto do polisy?

Przypadki chodzą po ludziach dużo częściej niż główna wygrana w Lotto – prawdopodobieństwo rekordowej wygranej 40 milionów złotych w ostatniej kumulacji wynosiło ok. 1: 14 000 000. Co prawda trzem osobom udało się ustrzelić „szóstkę”, ale wszystko wraca do normy i kolejne losowanie nie będą łatwiejsze do rozpracowania. A skoro bardziej prawdopodobne, że chybimy, niż trafimy, warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Nawet jeśli wygramy, bo niewykluczone, że z radości zgubimy los albo podrzemy go na strzępki  – doświadczenie pokazuje, że wybuch szczęścia może skończyć się bardzo niefortunnie.

 

Bolesna radość

Nieraz przekonali się o tym sportowcy. W nagłym przypływie szczęścia graczowi Realu Madryt udało się wypuścić dopiero co zdobyty puchar pod koła autokaru, a jego chiński kolega po fachu złamał nos najlepszemu strzelcowi własnej drużyny. To jednak nic, gdy w grę wchodzą naprawdę wielkie pieniądze. Bogatszy o 40 mln zł szczęśliwiec może stać się nieświadomym furiatem i być poważnym zagrożeniem dla rzeczy i ludzi.

 

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Ubezpieczenie OC cenniejsze niż kupon z liczbami

W obu przypadkach – niefortunnego wybuchu radości albo skreślenia złych liczb – miliony przejdą koło nosa, a za rozbity przez przypadek nos kolegi podczas treningu albo zniszczenie służbowego sprzętu zapłacimy często niemałe odszkodowanie. I choć ubezpieczyciele nie mogą zagwarantować wygranej w LOTTO, mogą przyjść z pomocą w przypadku, gdy swoim działaniem spowodujemy szkodę. Polisa pokryje koszty nieumyślnie spowodowanej szkody, dlatego zamiast liczyć na szczęśliwe liczby,  policzmy,  ile może nas kosztować nieszczęśliwy  wypadek.  Polisa OC w życiu prywatnym może okazać się cenniejsza niż los LOTTO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>