Multitu.pl doradza w Radomiu

W dzisiejszym wydaniu 7 dni Radom można znaleźć krótki tekst poradnikowy, w którym multitu.pl radzi jak oszczędzić na obowiązkowym OC. Poniżej plik w formie grafiki oraz, aby łatwiej się czytało, jako artykuł na stronie.

Multi OC w internecie

W Radomiu ceny benzyny szaleją. A skoro nie zanosi się na tanie tankowanie, to koszty trzeba ciąć gdzie indziej. Specjaliści z mulitu.pl radzą jak oszczędzić na obowiązkowym OC.

– Nierzadko przepłacamy na składkach, nie zdając sobie sprawy z możliwości wyszukania i kupienia lepszej oferty online. Od 11 lutego OC funkcjonuje na zmienionych zasadach, a to dobra okazja na podratowanie portfela – mówi Marek Haupa z multitu.pl, internetowej multiagencji ubezpieczeniowej.

Polisę dopasuj w sieci

Dzięki nowemu prawu ważnym potwierdzeniem zawarcia ubezpieczenia są elektroniczne dokumenty wydrukowane w domu. A zatem w internecie bez ryzyka i „na klik” można dopasować i od razu kupić polisę. W ofercie znajdują się wszystkie firmy – nie tylko te wyłącznie online, ale również tradycyjni, uznani ubezpieczyciele, do tej pory dostępni tylko u agenta.

Diabeł tkwi w szczegółach, a każdy ubezpieczyciel inaczej rozkłada akcenty, choć kryteria firm pozostają te same. Niestety bardzo trudno porównać wszystkie oferty na rynku chodząc od punktu do punktu. Internet tak nie ogranicza  – dodaje Marek Haupa z multitu.pl.

O porównywarkach powinni myśleć zwłaszcza ci, którzy za OC płacą najwięcej: kierowcy z dużych miast, właściciele samochodów wysokolitrażowych, w leasingu i do pracy, osoby poniżej 25 lat oraz ci, którzy mieli kolizję. Chętnych na e-polisę czeka wiele zniżek, o których inaczej by się nie dowiedzieli:

  • Ubezpieczone mieszkanie (np. jako zabezpieczenie kredytu dla banku) można ubezpieczyć wraz z samochodem (to 5%-10% mniej za każdą polisę).
  • Są firmy, które pełne zniżki dają nawet za krótką historię jazdy bez szkody (np. 3 lata).
  • Na zniżkę liczyć mogą rodzice małych dzieci, policjanci, lekarze, nauczyciele czy rolnicy.
  • Pomoc drogowa, ubezpieczenie szyb czy opon to przydatne uzupełnienia – osobno płaci się za nie od 50 do 100 zł, ale nieraz dostępne są jako ofertowe bonusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>