Ubezpieczenie od wyczynów pracownika

Nieraz nawet prężnie prosperująca działalność niespodziewanie przeżywa załamanie. Przyczyn może być wiele, lecz w ostateczności wszystkie one sprowadzają się do jednego – zaburzenia finansowej stabilności firmy. Zagrożenie może nadejść z zewnątrz, lecz często zdarza się, że funkcjonowanie firmy sabotowane jest mniej lub bardziej umyślnie przez samych pracowników.

 

Na kłopoty… polisa

Dlatego coraz częściej właściciele ubezpieczają się na wypadek kradzieży firmowego mienia. Branża ma w tym przypadku marginalne znaczenie, gdyż na kradzieże narażeni są tak naprawdę wszyscy biznesmeni. Na przełomie września i października 2011 r. boleśnie przekonała się o tym pewna firma budowlana, której pracownicy ukradli sprzęt o wartości bliskiej 70 tys. zł (pełny artykuł można przeczytać tutaj). Nie jest tajemnicą, że dla niektórych właścicieli strata takiej sumy równoznaczna jest z definitywnym końcem biznesu. A zatem odpowiednio dopasowane do potrzeb zabezpieczenie w formie polisy kradzieżowej okazać się może być albo nie być przedsiębiorcy.

 

Skutki oszczędzania na pracowniku

Kradnie się z premedytacją, ale są sytuacje, w których firma narażona jest na straty ze strony pracownika, choć ten wcale nie zakładał działania na szkodę pracodawcy. To skutek tego, że firmy często zatrudniają tańszych, a przez to gorszych pracowników. Trzeba pamiętać, że doświadczony kandydat na pewno zażąda większej pensji niż osoba z przypadku. Tego typu oszczędności nie przyniosą jednak nic dobrego, gdy okaże się, że klient chce odszkodowania za zniszczony w warsztacie samochód lub szkody spowodowane przez nieumiejętnie wykonywane prace remontowe. Okazuje się, że można nawet wyróżnić TOP5 szkód najczęściej powodowanych przez niedoskonałych pracowników. Wyszukanie ubezpieczenia na wypadek błędów podwładnych wydaje się być bardzo dobrym uzupełnieniem polisy od kradzieży.

 

Wypadek przy pracy

To niestety nie koniec zagrożeń dla biznesowych finansów. Aby firma prosperowała, musi posiadać kadrę w pełni sił, stale zdolną do pracy. Zatem zdrowie zatrudnionych osób musi być dla przedsiębiorcy szczególnie istotne. Choroba już choćby jednego pracownika oznaczać może przestój w działalności i spore straty w firmowej kasie. Jednak może być jeszcze gorzej, gdy pracownik ulegnie wypadkowi w czasie pracy i postanowi dochodzić odszkodowania. Na tym biznes stracić może naprawdę dużo, a pracodawca łatwo nie uniknie kosztów spowodowanych wypadkiem. Kompletując polisę dla swojej firmy warto więc zabezpieczyć się również przed taką możliwością i wydatki związane z roszczeniami pracowników z tytułu utraty zdrowia pozostawić ubezpieczycielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>