Porównaj i ubezpiecz z multitu.pl – odpowiedź

Miło nam było przeczytać opublikowany na blogu Świat Ubezpieczeń tekst „Porównaj i ubezpiecz z multitu.pl” (http://swiatubezpieczen.blogspot.com/2012/01/porownaj-i-ubezpiecz-z-multitupl.html). Autor tekstu postarał się zarówno o przedstawienie naszych zalet, jak i wskazanie słabości. Bardzo lubimy pochwały. Nie obrażamy się jednak na konstruktywną krytykę, więc za jedno i drugie szczerze dziękujemy. Jednocześnie postanowiliśmy w kilku słowach odnieść się do wypunktowanych wad mulitu.pl:

1. W wersji beta tylko kilka towarzystw:

Wersja beta rządzi się swoimi prawami i z zasady jest nieco ograniczona. Pełna odsłona mulitu.pl zapewni klientom dostęp do kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, w skład których wejdą wyłącznie uznane na polskim rynku marki.

2. Nadal musimy przesyłać dokumenty (potrzebny skaner/aparat):

To prawda, choć robimy wszystko, aby formalności zredukować do minimum. W tym miejscu skrywa się zresztą nasz największy atut: sprzedajemy przez internet te uznane marki, których w inny sposób nie znajdzie się online.

3. Brak punktów odbioru polis w innych miastach poza Gdynią:

Punkt jest faktycznie jeden, ale znajduje się w Gdańsku. Zachęcamy jednak do samodzielnego drukowania dokumentów ze strony lub otrzymanie ich kurierem, którego wysyłamy na nasz koszt.

4. Nie lubię podawać swojego maila:

My też nie:) Niestety każda kalkulacja składki to dla nas duży koszt (moc obliczeniowa komputerów). Konwersja „trudnego języka ubezpieczeń” na zrozumiały dla wszystkich nie jest niestety darmowa. Pobieramy więc opłatę w postaci e-maila – to raczej niewiele, choć niewykluczone, że i od tego z czasem odejdziemy.

5. Jeszcze się nie promują;-):

Ale będą!

komentarze

  1. Dziękuję za odpowiedź. Komentarz wiele rzeczy mi wyjaśnia. Jak widać na moim blogu podpatruję porównywarki ubezpieczeń, bo to narzędzie przyszłości.

    Chciałbym napisać, że nie wskazałem w swoim poście dużego wyróżnika Państwa serwisu – panelu do zarządzania produktami ubezpieczeniowymi. Jeśli będzie dobrze zorganizowany i pozwolą Państwo tam umieścić informacje o produktach, które nie są nabyte w Multitu, to ta funkcjonalność może okazać się hitem. Ludziom tego brakuje.

    Życzę powodzenia w realizacji planów na 2012 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>