Trzy istotne zmiany do wdrożenia natychmiast

Na początku Nowego Roku tworzymy listę postanowień. Sceptycy powiedzą – słomiany zapał. Wiemy z doświadczenia, że nie uda się wszystkiego od razu zrealizować. Warto przyjrzeć się, jak silna wola wpływa na nasz portfel, bo ten będzie potrzebował naszego wsparcia w nadchodzącym roku.
Oto trzy istotne zmiany, jakie możecie wdrożyć natychmiast, korzystając z dobrego momentu w kalendarzu.

  1. Zainteresuję się swoim majątkiem. Brzmi dziwnie? Zastanów się szczerze, czy wiesz wszystko zwłaszcza o swoich wydatkach?

Multitu.pl radzi: Zrób listę podstawowych rachunków. Część z nich automatycznie przedłużasz wraz z początkiem nowego roku. To dobry moment na negocjacje z operatorem kablówki, telefonii komórkowej, dostawcy Internetu. Nie bój się pytać swojego ubezpieczyciela o możliwość rabatu przy zakupie lub odnowieniu polisy.

  1. Będę odkładał pieniądze. Wprawdzie wszędzie słyszę o kryzysie, ale chyba nie będzie tak źle.

Multitu.pl radzi: Zawsze można zacząć oszczędzać. Nawet, jeśli masz niewielkie przychody, to po stronie kosztów jesteś w stanie „ściąć” sporo. Jak? Rzuć palenie – będziesz miał przynajmniej 200 złotych na zakup polisy inwestycyjnej. Nie palisz? Przestań jeździć samochodem. Wybierając komunikację miejską zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych. To wystarczy, żebyś poczuł się bezpieczniej.

  1. Ubezpieczę majątek, jaki by on nie był, to jednak wszystko, co mam.

Mutitu.pl radzi: To będzie zły rok na ekstra wydatki, a tak często myślimy o polisach. Zastanów się jednak, co się stanie, jeśli dodatkowo los zniszczy Twój majątek? Pech nie wie, co to kryzys. Brak ubezpieczenia w czasie kryzysu, to jak chodzenie z grypą, bez czapki, po mrozie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>