Różne szkody na drodze – co wtedy zrobić?

Co zrobić, gdy doszło do stłuczki i musisz zostawić auto w warsztacie? Możesz domagać się od ubezpieczyciela pokrycia kosztów samochodu zastępczego. Nie tylko, gdy twoje cztery kółka są potrzebne do pracy, ale i w każdym innym przypadku.

Może zdarzyć się również taka sytuacja, gdy nie mamy wykupionego AC, a uszkodzimy nasz pojazd przez wjechanie w dziurę na drodze. Należy mieć świadomość, że zarządcy dróg także podlegają ubezpieczeniu i w takim przypadku warto wystąpić o odszkodowanie do instytucji sprawującej nadzór nad daną trasą. Trzeba ustalić kto jest właścicielem drogi (samorząd, czy państwo) i spróbować uzyskać rekompensatę. Część gmin ma już gotowe formularze na swoich stronach internetowych.

Istnieje cała masa innych czynników losowych, na jakie możemy się natknąć podczas podróży, dla przykładu – gdy twoje auto zostanie uszkodzone przez fruwający kawałek billboardu, odszkodowanie można uzyskać z OC agencji reklamowej, która odpowiada za baner. Zimą, kiedy sople lodu zlecą nam na zaparkowany samochód, idziemy do administracji budynku i żądamy zadośćuczynienia. Z kolei, gdy ktoś nam wjedzie autem na posesję i spowoduje jakiekolwiek szkody  – domagamy się odszkodowania z OC pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>