Autocasco – z czym to się je?

Ubezpieczenie autocasco zapewnia finansową rekompensatę w przypadku uszkodzenia lub utraty samochodu – w kraju i za granicą. Ochrona ubezpieczeniowa może objąć samochód wraz z jego wyposażeniem. W zakres ubezpieczenia wchodzą szkody powstałe w wyniku na przykład zderzenia się pojazdów, zderzenia się pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, pożaru, wybuchu, zatopienia oraz nagłego działania innych sił przyrody, niezależnie od miejsca ich powstania. Zakres ubezpieczenia można też rozszerzyć o ryzyko kradzieży.

Cenę polisy AC można obniżyć stosując „udział własny”, czyli ustalamy w umowie ubezpieczenia procentową wartość, która będzie – w przypadku szkody – pokryta przez klienta. Ciekawa jest duża dysproporcja pomiędzy wariantem kosztorysowym, a serwisowym. Ten pierwszy wykonuje ubezpieczyciel na podstawie protokołu z oględzin samochodu po kolizji. Może zdarzyć się tak, że wycena będzie za niska. Drugi z kolei gwarantuje pełne pokrycie faktury za naprawę przez warsztat, w tym autoryzowany. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego możemy wybrać wariant serwisowy nawet do 10 roku eksploatacji samochodu.

Gdy nie mamy pewności, które z towarzystw ubezpieczeniowych zapewni nam najlepszą ochronę auta, można skorzystać z usług doradców, na przykład multitu :)

komentarze

  1. W jdyenm ze styczniowych wpisow, opisalismy perypetie pewnego przedsiebiorcy, ktory walczy z zakladem ubezpieczen o wyplate odszkodowania za wynajem auta zastepczego na okres naprawy samochodu uszkodzonego w kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>